Hlavní partner

 kraj

Spřátelené weby

Ubytování

Přístupy

1252141
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
57
123
1589
1248729
3976
9329
1252141

Vaše IP: 54.156.48.99
10.36 - 16. 01. 2022
 

Záštitu nad festivalem převzala hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková

 


 

 

Máme za sebou pátý ročník festivalu Southern Rock & Blues Kolín. Naše první pocity jsou skvělé a považujeme celou akci za výjimečně vydařenou. Protože jsem z podstaty optimista, všechny nepříjemnosti, kterých bylo taky dost, jsou zapomenuty, a těším se ze všech pozitiv, kterých bylo nesrovnatelně víc.
Jen pro pořádek si dovolím připomenout dvě největší "jobovky", bez kterých bych se raději do budoucna obešel, ale prostě staly se a nic se s tím nenadělá. Nejdříve asi tři týdny před akcí samou odvolala svou účast švédská kapela Rebel Road. Rodinná tragédie baskytaristy byla proti nám a nezbylo, než do Švédska kondolovat ... Druhou "kudlou do zad" byl telefonát Máry Semenčíka z Liberce, v sobotu 14.5. v okamžiku, kdy jsme zahajovali odpolední "open air" program, že ani mnou velice očekávané vystoupení Bandoleros nebude. Hlavní tahoun kapely, kytarista Honza Rejent, si potrhal svalový úpon na noze a místo na fesťák do Kolína se nechal odvézt do nemocnice ... Mělo to být první vystoupení Bandoleros s novým bubeníkem, a nezbylo, než to odložit na jindy ...  Zatímco za Rebel Road se podařilo sehnat náhradu v podobě polských Highway, Bandoleros se už nahradit nepodařilo. Zbylé tři kapely na venkovní scéně tak dostaly pro svou prezentaci o něco víc času ...
Oba ty maléry byly určitě způsobeny "vyšší mocí" z jediného důvodu. Kvůli rovnováze ... Kdyby se nám vydařilo úplně vše, nebylo by to normální ... A ono se toho fakt podařilo dost!
Začal bych pátečním večerem. Slušná návštěva, výborná muzika jak na sále, tak i v předsálí. Pestrá dramaturgie poskládala klasické blues (Gamba Blues Band), ostrý kytarový jižanský hard & heavy rock (maďarští Asphalt Horsemen), geniální jazz blues s výbornými texty, kterým všichni rozuměli (Peter Lipa Band) a klasičtější southern rock polské kapely Rebelianci. V předsálí tu výše uvedenou "Visegradskou čtyřku" doplnilo trio Petry Börnerové se všemi obdivovaným "minibubeníkem s mini bicí soupravou - šestiletým synem Petry a Tomáše Bobrowniczkého - malým Tomášem. Prostě pohoda, pohoda, pohoda.
Přestože v pátek večer a často i v noci dost pršelo, věřili jsme, že sobota bude bez deště. I když jsem šel, po pátečním programu, spát až ve tři hodiny hned od rána bylo zřejmé, že nás mají "nahoře" rádi. Sluníčko a teplo ... to bylo přesně to, co jsme potřebovali. Organizace fungovala na jedničku. Jeviště bylo postaveno, zvukař připraven, sedačky rozmístěny, bufet na svém místě ... a přesně v poledne, s údery kolínských zvonů, jsme odpolední program zahájili. Nápomocen nám byl i místostarosta Kolína pan Tomáš Růžička. Pak sice přišel ten nešťastný telefonát z Liberce, ale náladu mi spravil Shout The Blues Band z Chotěboře s výbornou Kačkou Agudelo Ramirez u mikrofonu, skvělým a přesto téměř nenápadným kytaristou a perfektně šlapající rytmikou... Tuto bluesovou partičku vystřídali jižanští Bluesable.
Frontman u mikrofonu Pavel Beran na sebe okamžitě upoutal pozornost a to nejen tanečními a pochodovými kreacemi s jižanskou vlajkou, ale především svým přesvědčivým pěveckým projevem autorského repertoáru. Další výraznou osobností pak byl kytarista s neuvěřitelnou technikou hry a zatraceně rychlými prsty ... Tuhle kapelu si zapamatujte. Ta má perspektivu ...  
Odpolední program zakončil Ivan Hajniš a jeho New Blues Band s hostujícím vynikajicím španělským flétnistou a saxofonistou Arturem Sorianem. 
Excelentní zážitek a opět, stejně jako v pátek: pohoda, pohoda, pohoda ...
Sobota večer přinesla hlavní festivalový program. Zahájení se chopila parta kolem kytaristy pražské bluesové kapely Vejfuk Jirky Rolla, se kterým na pódium vyskotačili další regionální "veteráni" v čele s Honzou Joe Čerňanským. Playlist, poskládaný z pecek Petera Greena hovořil sám za sebe ... Polští Highway byli výbornou náhradou na švédské Rebel Road. Stylově sice někde jinde, než švédi, ale instrumentálně skvělí a bluesovější, čímž byli kolínskému publiku určitě blíže. Hlavní hvězdou pak v sobotu byli kanadští Monkey Junk. Žádné hvězdné manýry, obyčejní kluci, ale naprosto dokonalé a současné pojetí blues rocku. Bylo snadno poznatelné, jak si své vystoupení v Kolíně sami užívají ... Finále obstarali Blue Rocket z Teplic a i když už v tom okamžiku publikum prořídlo, kapela si v závěru vysloužila ovace a odměnila se spokojeným posluchačům dvěma přídavky... Z předsálí pak vše kontrolovala a jistila country, bluegrasovová dvojice Racek Vańkát, která připomněla, že i tyto žánry jsou součástí hudby, kterou festival Southern Rock & Blues Kolín prezentuje.
Za nás oba pořadatele, Vojtu a mě, moc a moc děkujeme. Všem našim příznivcům a  podporovatelům, kteří pomohli dát dohromady potřebné peníze a festivalové zázemí a logistiku. Děkujeme vedení města Kolín, že nám zachovává přízeň, děkujeme všem divákům, kteří přišli oba dny ve slušném počtu prakticky z  celé republiky ... Děkujeme všem vystupujícím, kteří hráli a všechny nás pohladili po duši a nabili novou energií do dalších všedních dnů ... a děkujeme samozřejmě i těm silám "nahoře", že si tu zimu a déšť nechaly až na neděli ...   No a nakonec jedna důležitá informace. 6.ročník Southern Rock & Blues Kolín se uskuteční v sobotu 13.5.2017.
 

 

Již jen pár okamžiků zbývá do letošního pátého ročníku našeho festivalu. 

Nepodařilo se uspět u Visegradského fondu a ani Krajský úřad nám letos nepomůže. Nemá cenu to pitvat, je to smutný fakt, se kterým se musíme nějak vyrovnat. Děkujeme za trvalou přízeň a pomoc Městskému úřadu a mnoha místním podnikatelům a firmám (viz loga v pravém sloupci). Oslovujeme další potenciální sponzory a dárce. V tuto chvíli o to víc vystupuje do popředí úspěch veřejné sbírky ze závěru loňského roku. 

Chtěl bych na tomto místě znovu a jmenovitě poděkovat všem, kteří do sbírky přispěli: 

Regionstav Kolín s.r.o., FKS Kolín s.r.o., Bohuslav Mierva, Stanislav Šálený, Petr Jirásek, Jiří Mildorf, Vít Rakušan, Tomáš Růžička, Luboš Křivánek, Zdeněk a Jiřinka Koděrovi, Miroslav Kalous, Vít Havlíček, Pavel Hoffmann, Tomáš Procházka, Tomáš Hellmich, Radek Funda, Petr Smutný, Martin Jansta, Luboš Heřmánek, Luboš Gnojek, Vladimír Fořt, Iva Mierva, Jakub Mierva, Pavel Hartl, Alena Janková, Jarda Kuch, Jarka Ulrichová, Karel Vít, Oldřich Zelinka, Adam Beneš, Karel Kučera, Martin Volák, Petr Kolář, Jan Suvák, Zdeňka Dejdová, Jindřich Oplt a Jaroslav Foršt.

Program:
pátek 13.5.2016 - sál MSD Kolín od 18:00 hod
1) Gamba Blues Band - Cz
2) Asphalt Horsemen - H
3) Peter Lipa Band - Sk
4) Rebelianci - Pl
v předsálí: Petra Börnerová trio - Cz/Sk/H
sobota 14.5.2016 - Karlovo náměstí Kolín od 12:00 hod
1) Shout The Blues Band - Cz
2) Bluesable - Cz
3) Ivan Hajniš & New Blues Band + speciální host Arturo Soriano - Cz/Sw/Esp
4) Bandoleros - Cz
sobota 14.5.2016 - sál MSD Kolín od 18:00 hod
Změna programu. Místo původně plánované a plakátované švédské kapely Rebel Road vystoupí polská skupina Highwai. Chlapci ze Švédska se moc omlouvají, ale rodinná tragédie jednoho z nich jim příjezd neumožňuje. Děkujeme za pochopení.
1) Jirka Rollo & Co. - Cz
2) Highway - Pl 
3) Monkey Junk - Cnd
4) Blue Rocket - Cz
v předsálí: duo Racek / Vaňkát - Cz

Ani letos neměníme výši vstupného. V předprodeji dostanete vstupenky na koncerty v pátek a v sobotu v MSD Kolín za "lidovou" cenu 250,- Kč. V sobotu 14.5. při venkovní produkci na Karlově náměstí vstupné vybírat nebudeme, bude ale možné zakoupit vstupenky na večer za "předprodejní cenu. Vstupné "na místě" při koncertech v MSD Kolín bude za plnou cenu 300,- Kč. Za oba dny to tedy vychází 500,- Kč v předprodeji a 600,- za plnou cenu. 

Novinkou ze strany MSD Kolín(http://www.msd-kolin.cz/) je možnost nákupu vstupenek v předprodeji nejen přímo na místě, ale taky prostřednictvím elektronického bankovnictví.

Při našich referencích, počtu a kvalitě vystupujících, je to jasná pozvánka do Kolína !!!

Ukázky tvorby letošních vystupujících a  krátká povídání o nich najdete v levém sloupci v "Hlavní nabídce"

 

Mediální partner

 

Gastro partner

Partneři

OSA Partner sluchatka LOGO

 

 

CambridgeModrý

PKP logo1

 
Southern Rock & Blues


Dalibor.Mierva@seznam.cz