Hlavní partner

 kraj

Spřátelené weby

Ubytování

Přístupy

1252204
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
120
123
1652
1248729
4039
9329
1252204

Vaše IP: 54.156.48.99
12.00 - 16. 01. 2022
 

Záštitu nad festivalem převzala hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková

 


 

Začátek:  18:00     

1) Jirka Rollo & Co. - blues/bluesrock, Praha / Kolín

Původně plánovaná a inzerovaná kapela Vejfuk nepřijede ve svém "řádném" složení, ale jako své kamarády a hosty si na zahájení večerní části programu "vyzobal" některé z členů Vejfuku legendární kolínský kytarista Honza Čerňanský. Vedle Honzy vystoupí i kapelník Vejfuku Jirka Rollo. Kdo budou další muzikanti se nechme překvapit, ale už jen přítomnost těchto dvou osobností dává tušit, že to bude stát za to ... "

2)  Highway - southern / blues rock (Polsko)

"Tři týdny před festivalem svou účast s omluvou odvolala švédská kapela Rebel Road. Důvodem je rodinná tragédie jednoho z muzikantů. Jako náhrada se hned nabídla polská kapela Highway, která už jednou, v roce 2009, v Kolíně hrála na 3. kolínské jižanské noci. Úspěch, který tehdy tito muzikanti v Kolíně zaslouženě sklidili je nejen zárukou kvality, ale i pozvánkou na jejich letošní vystoupení."

3) Monkey Junk - blues/bluesrock (Kanada)

V roce 2014 napsal na svůj web kamarád a skvělý fotograf Jindra Oplt toto:

„....že kanadští Monkey Junk nejsou typicky bluesová kapela zjistíte hned při první písničce... nicméně bluesové kořeny (řádně dlouhé a silné) z jejich tvorby taky trčí hned na první pohled... a taky o nich svědčí dlouhá řádka různých bluesových ocenění, kterých za svou ani ne šestiletou kariéru získali opravdu úctyhodný počet (např. jako jednotlivci i společně jako kapela zvítězili za poslední léta asi dvacetkrát v jednotlivých kategoriích Maple Blues Awards, dostali cenu „Juno“, což je kanadská obdoba amerických Grammy Awards, i americkou „Blues Music Award“, kterou jen zřídka získává umělec, který není ze Států)... ani jejich posaz není nijak typický... dvě kytary a bicí... i když, pravda, jedna z těch kytar není až tak úplně obyčejná... je to barytonová kytara, navíc speciálního provedení, kde jeden snímač bere jenom spodní tři struny a žene je do basového aparátu... a druhý bere všech šest a prohání je aparátem kytarovým... výsledek je dost zajímavý... a k tomu ještě Steve Marriner zpívá a hraje na foukačku, umístěnou ve speciálním držáku na stojanu... Tony D hraje "normální" kytaru (střídá strato a telecastera) a Matt Sobb bubnuje a oba občas zpívají vokály... své hudbě říkají Swamp Roots Rock a poslouchá se to hodně dobře....“

Pro bluesové fans budou Monkey Junk největším lákadlem a hlavní hvězdou festivalu!!!

4) Blue Rocket - southern rock Teplice

Blue Rocket odehráli od října roku 2007, kdy obnovili po krátké přestávce svou činnost a oslavili desetileté výročí existence, stovky koncertů. Na jednom pódiu se už potkali s desítkami vynikajících českých i zahraničních kapel. Nejvíce si cení hraní s legendárními Molly Hatchet, Nazareth, Live Fire & Ken Hensley (ex-Uriah Heep), Rednex a přátelství s mnoha českými partami, z nichž by rádi vyzdvihli The Cell, Blackies, Full House ... Ani v Kolíně není tahle kapela neznámá. Několikrát už vystoupila na Kolínské jižanské noci i na samostatných koncertech. V loňském roce objeli Blue Rocket celou republiku jako „předskokan“ velkého turné kapely Kabát. Mají prostě dobře našlápnuto a já věřím, že jejich energický „rocket roll“, s výbornými českými texty, udrží všechny posluchače na svých místech, případně je přiměje k přesunu do taneční části sálu ... Bude to určitě důstojný závěr festivalu ...

v předsálí zahraje bluegras/folk/boogie dvojice Racek / Vaňkát

V mezidobí střídání kapel na hlavním pódiu zahrají v předsálí Jakub Racek s Radkem Vaňkátem. Toto akusticko elektrické duo tvoří dva vskutku výjimeční hráči. Uslyšite plno energie, hudbu ve stylu bluegrass, blues, folk, americana. Jakub Racek byl v roce 1998, vyhlášen bluegrassovým kytaristou Evropy, 5x kytaristou roku Bluegrassové asociace ČR, Radek Vaňkát je „slide master“ a vyhledávaný hráč na slide nástroje. I tohle vystoupení bude určitě patřit k velkým hudebním zážitkům našeho festivalu.

{youtube}S5imsz9HI78{/youtube}

Mediální partner

 

Gastro partner

Partneři

OSA Partner sluchatka LOGO

 

 

CambridgeModrý

PKP logo1

 
Southern Rock & Blues


Dalibor.Mierva@seznam.cz