Hlavní partner

 kraj

Spřátelené weby

Ubytování

Přístupy

1252142
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
58
123
1590
1248729
3977
9329
1252142

Vaše IP: 54.156.48.99
10.37 - 16. 01. 2022
 

Záštitu nad festivalem převzala hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková

 


 

Kutnohorská ulice 2014

13:00 - 14:00   EL CAMINO z České Třebové

 http://bandzone.cz/elcamino1?at=info

Žádná středoškolská kapela !

Kdo se rád řádně zhoupne v bocích v rytmu boogie, tomu není tříčlenná hudebně-pohybová formace El Camino ničím neznámým.

Kapela vznikla s příchodem nového tisíciletí, když dva mladí, perspektivní a pracující muzikanti s předchozími zkušenostmi s působením v různých bluegrassových seskupeních zapojili své nástroje do zesilovačů a nastoupili cestu bez návratu - Cestu boogie.

El Camino tvoří zakládající členové:

Milan Mužík (Česká Třebová) - kytarista a zpěvák démonického zjevu, výrazného hlasu a syrového přístupu ke kytaře, Michal Kupčík (Olomouc) - muž na svém místě, baskytarista a zpěvák; a po několika změnách na postu bubeníka kapelu zdobí také Martin Máca Rozlílek (Voděrady) - charismatický bubeník přispívající svou hrou k typickému soundu El Camina.

2 písničky z festivalu W&F v Sedlnicích v roce 2013

{youtube}eNdKJnxqZ5E{/youtube}


14:20 - 15:20   LUBOŠ BEŇA & Charlie Slavík - SK/CZ

www.lubosbena.sk

Luboš Beňa patří k bezpochyby k nejaktivnějším slovenským bluesovým muzikantům. Ve své kariéře hrál po celé Evropě a absolvoval studijní pobyty v kolébce blues v USA ve státech Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi, kde, jak říká "pozoroval černošské bluesmeny přímo v akci". Jako první muzikant v historii Slovenska byl oficiálně pozván hrát na jih USA, na festival King Biscuit Blues Festival v Arkansasu a po klubech státu Mississippi. Tam mimo jiné nahrál několik skladeb společně s muzikologem Dr.Davidem Evansem pro jeho album "Needy Time". Jednu skladbu nahrál  Luboš i v legendárním SUN studiu v Memphisu. Začátkem roku 2013 (už po páté) se Luboš Beňa opět vydal do Ameriky a probojoval se až do semifinále světové soutěže bluesových kapel a jednotlivců International Blues Challenge v americkém Memphisu.  V Kolíně na našich festivalech už Luboš vystoupil 2x.

V roce 2010 ještě na původním Fest Blues se svým tehdejším spoluhráčem Matějem Ptaszkem a minulý rok s Peterem „Bonzo“ Radványim. 

Tento rok se Luboš Beňa představí se svým speciálním jižansko - mississippským projektem. Doprovázet ho bude Karel "Charlie" Slavík - jeden z nejlepších českých hráčů na foukací harmoniku. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry, dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech a o jeho kvalitách svědčí i fakt, že byl vybrán jako „předkapela“  před svým hudebním vzorem, legendárním americkým hráčem na foukací harmoniku Charlie Musselwhitem na jeho jediném koncertě v České republice. Podobně jako Luboš Beňa několikrát procestoval Mississippskou deltu a podařilo se mu splnit si svůj sen – zahrát si v kultovních klubech v Memphisu, Nashvillu a Chicagu...

{youtube}Bp9RGDFaFxY{/youtube}

{youtube}j1x9MPUOwKQ{/youtube}


15:40 - 16:40 BLACKIES z Mladé Boleslavi

 http://bandzone.cz/blackies

Kapela vznikla v roce 2008 po rozpadu mladoboleslavské jižanské kapely MBA Band. Po počátečních změnách se její obsazení ustálilo a skládá se z více či méně zkušených muzikantů.

sestava:          

Roman Kosina - zpěv

Blanka Doudová   - zpěv

Libor Kosina  - basová kytara,zpěv

Vláďa Beneš   - el.kytara,ak.kytara,zpěv

Ondra Kosina - el.kytara

Martin Maršíček   - el.kytara

Pavel Homolka   - bicí

 Jirka Douda  - dobro

Velká voda

{youtube}_OJJpddKp50{/youtube}

Blues CBB

{youtube}KdkhdVjkmPg{/youtube}

Párty

{youtube}T-FPtWdSepc{/youtube}


17:00 - 18:00  KARLOVY HRAČKY z Boskovic

 http://www.karlovyhracky.cz/index.html

Na kapelu KARLOVY HRAČKY se níže uvedení muzikanti připravovali celý život v různých hudebních souborech, až se jim v roce 2012 narodila! Jejich převážně vlastní tvorba se dotýká bluesrockového hudebního stylu. Jejich cílem a potěšením je dělat lidem lepší náladu. Přejí všem divákům a posluchačům vždy dobrý poslech a dobrou zábavu pod vlivem KH ...

Sestava

Radek Klon - zpěv,

Ivo Hájek - kytara, zpěv

Miron Valter - basová kytara, zpěv

Karel Beníšek - bicí,

Radek Řehoř - tenor saxofon,

Milan Hrdý - trumpeta,

Viktor Pavlů - pozoun,

Martin Nerud - klávesy, zpěv.

Elegán

{youtube}4G47oxtXq54{/youtube}

Zoufalec

{youtube}4wuOLGFWFx8{/youtube}

Zamčené srdce

{youtube}oQfCHQd0o4g{/youtube}

 

 

Mediální partner

 

Gastro partner

Partneři

OSA Partner sluchatka LOGO

 

 

CambridgeModrý

PKP logo1

 
Southern Rock & Blues


Dalibor.Mierva@seznam.cz