Southern Rock & Blues Kolín

19. května 2018

  

Hlavní partner

 

Spřátelené weby

Přístupy

031136
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
698
2717
3415
18776
26900
4236
31136

Vaše IP: 54.90.237.148
10.03 - 23. 01. 2018
 

Záštitu nad festivalem převzal místostarosta města Kolína PhDr. Tomáš Růžička, MPA.

 

SOUTHERN ROCK & BLUES 2015 KOLÍNSKÁ PŘEHLÍDKA BLUESOVÉ A JIŽANSKÉ HUDBY

Tak letos jsem konečně zas jednou stihnul začátek odpoledního programu. I když to možná bylo tím, že se začínalo o něco později než mělo. Na druhou stranu tam byl nějaký předskokan, a toho jsem samozřejmě nestihnul. Festival již tradičně zahájil kolínský místostarosta Tomáš Růžička, který nad ním má každý rok záštitu a o hudební zahájení se postaral Vašek “Bahňous” Blabolil, který je známý svým projektem Stoker One Man Band sice i na bluesových pódiích, ale spíš na těch undergroundových.A aby to nebyla nuda, tak si přizval na pomoc svého dvorního textaře Jirku George Popela (což je jinak kromě jiného třeba překladatel či frontman kultovní kapely Píča). Ta se sice nedávno rozpadla, nicméně se tím moc nepomohl, protože jak jsem tak slyšel, tak dal dohromady Píču 2. a mezitím došlo k obnovení té původní, takže teď hraje i v Píče 1. Jestli von to není – ale nic. Hráli spolu poprvé, takže tam bylo znát jisté napětí, ale dopadlo to dobře.

Číst dál: SOUTHERN ROCK & BLUES 2015 KOLÍNSKÁ PŘEHLÍDKA BLUESOVÉ A JIŽANSKÉ HUDBY

Festivalu Southern Rock & Blues na náměstí vévodil Underground Blues Session

Kolín – Před čtyřmi lety se spojil organizátor bluesového festivalu Vojtěch Klouček s pořadatelem Jižanské noci Daliborem „Dališem" Miervou a dali dohromady jeden společný festival nazvaný Southern Rock & Blues, přičemž si podrželi osvědčený syžet právě z bluesové přehlídky – odpoledne program zadarmo ve městě a večer pak zahraniční i tuzemské hvězdy za vstupné ve velkém sále městského společenského domu.

Plakáty a letáčky avizovaly začátek programu na jednu hodinu po poledni, ten však, tentokrát na Karlově náměstí, začal už půl hodiny před tím, kdy si zahrál kolínský bluesman Fanda Hála s basistou Tomášem Paškem a bubeníkem Michalem Voldánem.

Číst dál: Festivalu Southern Rock & Blues na náměstí vévodil Underground Blues Session

Khalif Wailin Walter hvězdou květnového kolínského Southern Rock & Blues festu

Necelý měsíc zbývá do zahájení 4. ročníku kolínského Southern Rock & Blues festivalu (16. května). Jeho organizátory, Dalibora Miervu a Vojtěcha Kloučka, jsme požádali o rozhovor.

* Letos pořádáte již čtvrtý ročník festivalu, navazujete i na někdejší FestBlues Kolín. Vidíte ještě nějaké možnosti, jak pojetí festivalu vyladit? Bude se letošní Southern Rock & Blues nějak lišit od loňska?

Mierva: Každý ročník se snažíme nějak obměnit. Loni jsme v rámci doprovodného programu pozvali majitele amerických aut a motorek. Kvůli špatnému počasí nakonec dorazila jen ta auta, ale i přes chladno a začínající déšť, který nás nakonec zahnal pod střechu Městského společenského domu, se dostavilo poměrně dost diváků, kterým se auta i venkovní produkce kapel líbily. Letos nebude odpolední produkce v Kutnohorské ulici před restaurací "Stoletá", která je, jak známo v rekonstrukci, ale hrát se bude přímo na Karlově náměstí ze zastřešeného pódia. Zachováme zaběhlý standard volného vstupu s možností zakoupení vstupenky na večerní část festivalu za výhodnější "předprodejní" cenu.

Číst dál: Khalif Wailin Walter hvězdou květnového kolínského Southern Rock & Blues festu

Mediální partner

Partneři