Southern Rock & Blues Kolín

18. května 2019

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

411103
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
978
1078
3111
399705
25283
29967
411103

Vaše IP: 54.226.25.74
17.29 - 23. 01. 2019

Letošní 4. ročník kolínského Southern Rock & Blues festivalu, který se uskuteční 16.5.2015 je již "za dveřmi" a pořadatelé už jen dolaďují detaily, aby se všem  návštěvníkům v Kolíně opět líbilo. 

Jenom ta "protekce" nahoře se nedaří a o počasí bude rozhodnuto jinde...
Bohužel se nepodařilo zajistit původně slibovanou a plánovanou kapelu Savoy Brown.Kim Simmonds se svými spoluhráči v jarním termínu v Evropě nebude a tak se muselo trochuzaimprovizovat. 

Odpolední "open" představení, s volným vstupem pro všechny příchozí, tentokrát proběhne přímo na kolínském Karlově náměstí. 
Na zastřešeném pódiu od 13:00 vystoupí:

0) jako "ochutnávka" zahraje  v cca 12:30 hod. kolínský kytarista Franta Hála a s ním na na basu Tomáš Pašek, na bicí Michal Voldán
1) V.b.Blábolil s Jirkou Popelem, 
2) B.B.Band Bohouše Budiny, 
3) polský Jan Manson Band 
4) a lahůdkou určitě bude i Undergroun Blues Session s Joe Karafiátem (Garage, Plastic People od The Universe), Honzou Martínkem a Petrem Roškaňukem (oba Žlutý pes).
Večerní hlavní program festivalu v sále Městského společenského domu od 19:00 zahájí
1) Alex Houdjakova se svou doprovodnou kapelou. Tato dcera rusko - rakouských rodičů bude mít v Kolíně premiérové vystoupení na území české republiky a svým  yrovým projevem, ne nepodobným 
Janis Joplin, určitě zaujme.
2) General Lee - česká jižanská legenda, která v minulém roce, při příležitosti 25 výroči svého založení, obnovila koncertní činnost, bude určitě největším southern rockovým tahákem festivalu
3) hlavní hvězdou festivalu letos bude Khalif Wailin´ Walter, který už na našich pódiích není neznámý. S úspěchem vystoupil mj. i na šumperském Blues Alive a v Kolíně se zastaví v rámci své šńůry po  České republice.
4) festival uzavře rakouské trio Roosevelt Houserockers, hrající klasické elektrické chicagské blues, které patří v současné době mezi nejlepší kapely bluesové scény našeho jižního souseda.
5) v předsálí, mezi vystoupeními kapel na hlavném pódiu, bude hosty bavit kanaďan žijící v Čechách Tyson Cosby se svýmtriem Atlantic Cable.

Pořadatelé srdečně zvou do Kolína všechny příznivce blues a jižanského rocku a věří, že letos to s počasím dopadne lépe než minulý rok a všem, vystupujícím i divákům, zůstanou na letošní Southern 
Rock & Blues jen ty nejkrásnější vzpomínky ...

D.Mierva

Mediální partner

Partneři

 

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz