Southern Rock & Blues Kolín

18. května 2019

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

411255
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
1130
1078
3263
399705
25435
29967
411255

Vaše IP: 54.226.25.74
18.32 - 23. 01. 2019

TRADICE JE ZACHOVÁNA, I KDYŽ V JINÉ PODOBĚ

Kolínský festival Southern Rock & Blues se konal 12. května. Předtím existovaly dvě stylově poněkud odlišně zaměřené akce Jižanská noc a BluesFest. Jejich organizátoři se letos rozhodli spojit je v jeden festiválek. Ostatně blues a jižanský rock mají stejné kořeny. Tentokrát se poprvé hrálo v otevřeném prostoru Kutnohorské ulice, večerní program pak pokračoval v Městském společenském domě. Publikum si mohlo užít 12 hodin hudby. Jak to dopadlo, jsme se ptali pořadatelů festivalu Dalibora Miervy a Vojtěcha Kloučka.

 

Nejvíce mě překvapil Kronos Combo

* Dalibore, co soudíš o úspěchu vašeho prvního pokusu přenést festivalovou scénu do Kutnohorské ulice?

Myslím si, že Kutnohorská ulice byla pro naše představy ideální. Je to daleko sevřenější prostor a výhodou bylo nejen soustředění posluchačů blíže k pódiu, ale i kvalita zvuku byla lepší. Na náměstí by se sto či dvě stě lidí v tom velkém prostoru ztratilo. Tady to bylo akorát. Nejsme Kmochův Kolín, abychom zaplnili náměstí.

* Jaké máš po festivalu pocity? Sešlo se vám publikum usedlých fajnšmekrů posedávajících na židlích nebo dorazila i mladší generace zvyklá křepčit pod pódiem?

V tuto chvíli si užíváme pocity dobře odvedené práce a těší nás příznivé ohlasy od vystupujících i od posluchačů. Měl jsem trochu strach, jak se publikum vyrovná s větší žánrovou pestrostí, ale skutečnost byla vynikající.
Fajnšmekři si notovali a poklepávali nohama a "fanklub" Kronos Comba řval nadšením. Ne, ale vážně. Kronos Combo bylo pro mě největším a nejmilejším překvapením.

* Závěrečný jam session byl v plánu?  

Vyplynulo to tak nějak samo. Honza Stehlík z kapely St. Johnny and The Sinners si před vystoupením domluvil s Gwynem Ashtonem, že si ho v průběhu vystoupení na pódium pozve ... a jak řekli, tak udělali... Publikum to přijalo s nadšením a nebyl důvod do toho nějak zasahovat. Publikum i muzikanti na pódiu se skvostně bavili a dokonce jsme zaznamenali snahu dvou polských kytaristů z kapely Around The Blues přidat se k ostatním na pódiu, ale bohužel už měli nástroje zabalené autě. Tím vším se pochopitelně celý koncert o něco protáhl, ale myslím, že to nikomu nevadilo. Úplně poslední opouštěli přísálí společenského domu muzikanti z Around The Blues kolem druhé hodiny po půlnoci...

Nejvíce mě sebral jam session

* Vojto, předpokládám, že 12 hodin trvající Southern Rock & Blues festival jsi absolvoval celý. Kolik takových dalších lidí odhaduješ, že tam bylo?  

No, já jsem byl v Kutnohorské ulici už v 9 hodin dopoledne a dorazil jsem domů 2 hodiny po půlnoci. V Kutnohorské ulici se odhadem vystřídalo 250 až 300 lidí; někdo vydržel celé odpoledne, jiní si dali pivo - něco si poslechli a odešli.
Večerní účast odhaduji na 150 až 200 posluchačů.

* Co se tobě osobně líbilo v "kulturáku"?

Výběr kapel, včetně dramaturgie se nám myslím povedl. Nejvíc mě sebral závěrečný jam session - kdo tam byl, dá mi určitě zapravdu. Celkový pocit z kulturáku: hodně příjemná, skoro až rodinná atmosféra.

* Jak bys ohodnotil práci zvukařů?

K práci zvukařů nemám sebemenší připomínku, ještě jednou jim takto děkuji.

* A nezbytná otázka na konec. Máte chuť za rok pokračovat?

Můžete si zapsat termín: sobota 18. května, již máme potvrzenou polskou Magdu Piskorczyk, na 90 procent je dohodnuta americká zpěvačka Dana Fuchs, na další máme dost času. Opět počítáme s odpoledním hraním venku bez vstupného a večer v Městském společenském domě. Na závěr, spolupráce s Dališem (druhým hlavním pořadatelem Daliborem Miervou) byla, je a doufám, že bude i nadále velmi dobrá. 
j.červín v.sládek


Kolínský PRES 22.5.2012

Mediální partner

Partneři

 

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz