Southern Rock & Blues Kolín

18. května 2019

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

411097
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
972
1078
3105
399705
25277
29967
411097

Vaše IP: 54.226.25.74
17.29 - 23. 01. 2019

Na tomto místě budeme postupně zveřejňovat ohlasy návštěvníků našeho festivalu -  můžete nám také napsat yes

Televize Kolín

 


Jindřich Oplt moreblues

 

odpoledne

… začínám mít pocit, že tenhleten květnový kolínský Southern Rock & Blues festival začíná přece jenom pomalinku nabírat obrátky … tím nemyslím po hudební stránce … ta byla v pořádku vždycky (tohle byl sice teprve druhý ročník, nicméně nedá mi to abych nebral v potaz i předchozí čtyři ročníky Festblues, které se v tomhle termínu konaly)… ale konečně se dalo bez rozpaků pohlédnout do hlediště – ať už odpoledne v Kutnohorské ulici nebo večer v MSD (i když k optimálnímu počtu návštěvníků to mělo pořád ještě daleko)… a jako již pravidelně i (obecně nepříliš přívětivé) počasí festivalu přálo… zřejmě mají chlapci nahoře nějaké dost dobré konexe… jako obvykle jsme přijeli pozdě, ale díky tomu, že byl opožděný i start, tak ještě stihnul značnou část vystoupení M.J.&the Electric Blue, na které jsem se dost těšil, protože je léta znám hlavně z doslechu a internetu… jelikož to bylo na střídačku, tak další byl jižanský Žalman Brothers Band ze Slovenska… po nich blues.rockoví Slow Fingers, které jsem nedávno viděl v Lucerna Music Baru, kde předskakovali Smokin´Joe Kubekovi, a v minulosti už několikrát, takže jsem šel na oběd, a když jsem se vrátil, tak už hráli další jižani Sweet Pain, takže s nimi nemám ani fotku… jinak odpoledne po všech stránkách vydařené….


mail od Magdy Piskorczyk:
Dear Dališ :),
THANK YOU SO, SO, SO much for the invitation to this beautiful festival place and FIRST OF ALL PEOPLE! I love meeting people, talking with them, spending time together with them... Playing music and talking in this universal language of music is as much important as being with the people afterwards.
I am so happy that finally we had a chance to meet, dear Dališ.. And thank you for your patience! Please give my regards to the your festival friends. And I am sending big, big hug and good vibes to YOU, my friend :))
Magic
Milý Dalis :)
...  Děkuji převelice, za pozvání na toto krásné místo festivalu a PRVNÍMU ZE VŠECH LIDÍ! (se kterým se v Kolíně potkala - pozn. D.) Ráda poznávám lidi, mluvím s nimi a trávím s nimi společný čas. Přehrávání hudby a komunikace v tomto univerzálním jazyce hudby je stejně důležité jako kontakt s lidmi poté.
Jsem tak šťastná, že jsme konečně  měli možnost se setkat, milý Dalis...  A děkuji Ti za vaši trpělivost! Vyřiď prosím můj pozdrav Tvým přátelům z festivalu. A já posílám velkou, velkou pusu a dobrou náladu Tobě, můj příteli :))
Magie
Od: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datum : 24. 5. 2013

Předmět: Re: SOUTHERN ROCK & BLUES KOLÍN 2013
Ahoj Dalibore,
ještě jednou díky za pozvání, bylo to bezva.. počasí vyšlo, návštěvníci se sešli, přes ten dramatický úvod se pak vše rozběhlo jako na drátkách, ta akce snad neměla slabinu :)
Ať se ti daří a rádi tě zase uvidíme, 
ahoj Miloš, M.J.&TheElectricBlue.

Píše kytarista francouzské kapely Natchez Emmanuel Aeschbach.
Ahoj Dalis
Return to France was long, but Jacky was in great shape and drives like a real chef!I will never forget the work you have done for us.People, music, food and beer was perfect !Thank you very much Dalis. If Sometime you want to go in  France, you're welcome at home !I'll try to find a gig for The Cell in 2014 in France.Say hello for your wife, your brother and your friends !
Hope to see you soon !
Manu

volný překlad:
Ahoj Dališ
Návratu do Francie byl dlouhý, ale Jacky byl ve skvělé kondici a řídil jako skutečný šéfkuchař!Nikdy nezapomenu na práci, kterou jsi pro nás udělal.Lidé, hudba, jídlo a pivo bylo perfektní!Děkuji moc Dališ. Pokud někdy přijedete do Francie, jste vítáni jako doma!Pokusím se najít koncert pro The Cell v roce 2014 ve Francii.Pozdravuj na svou ženu, svého bratra a své přátele!Doufám, že se brzy uvidíme!
Manu

 
Od: Jaroslav Foršt <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Datum: 22. 5. 2013
Předmět: ještě k festivalu
Chlapi,
(Dalibore, Vojto a vy všichni další)

chtěl bych vám tímto ještě jednou poděkovat za sebe, za muzikanty (Radvanyi & Beňa) a doufám, že za většinu spokojených návštěvníků za všechno, co jste pro věc udělali a za kusté viditelné (i té neviditelné) práce.
Nejsem sice zdaleka už optimista, ale v neděli nad ránem jsem měl naproti v Irish baru (a nejen tam) dobrý pocit z toho, že festival snad překonal všechny prvotní obvyklé problémy (mám na mysli, že blues i southern fest měly už dříve v Kolíně pár ročníků) a že má šanci na přežití a své stálé místo mezi ostatními festivaly!
Sice je trochu ostuda, že mnoho ortodoxních fandů z Kolína a okolí nakonec nedorazilo, za to však dorazili posluchači třeba až z Krnova či z Klatov (jen co vím já), ale to už tak prostě je... Myslím, že klady jednoznačně převyšovaly drobné zápory! Tudíž ještě jednou díky a ať  žije festival Kolín 2014!

Jaroslav Foršt

PS: 
A kdyby jste potřebovali případně nějaký poradní hlas pro příští rok, jsem kdispozici. Jednak s mým malým přehledem po české bluesové scéně, s drobnými kontakty do zahraničí (hlavně pak do Polska, čímž nemyslím zdaleka jen polské kapely) a jako český zástupce slovenské organizace Slovakblues (třeba pak možnost nominace vítězné kapely v kategorii "objev roku" nebo "nejpopulárnější kapela" na festival k Vám do Kolína). O těch možnostech případně dáme ještě někdy řeč (nejlépe v brzké době)....

 
Z facebooku 21.5.2013
ahoj Vojto,rád jsem tě poznal a díky za iniciativu, nadšení a pořádání akce. Bylo to fajn, užili jsme si to a zase někdy se budeme těšit na viděnou.Měj se pěkně, zatím ahoj, Miloš.(M.J.&TheElectricBlue)

 
Od: Petr Smutný <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Komu: "'Dalibor Mierva'" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Datum: 21.05.2013 11:1
Předmět: 

Ahoj Dališi,
bylo to fantastický. Z pohledu účastníka i diváka. Můžu Ti jen poblahopřát, nemělo to chybu. 
Jen namátkou, co bych vyzdvihnul. Obří návštěvnost. V dnešní době Dališi chodí na prvoligové kapely 20 lidí. Výborný tah byl nevybírat venku vstupné. Všechny kapely venku hrály výborně, vynikající zvuk, super zvukaři. V sále taky. Nemohl jsem zůstat do konce, ale co jsem viděl (Jerguše a Natchez do konce) tak bylo naprosto super. Mezikapela ve foyer taky dobrý nápad. Kapely měly důstojné finanční podmínky, pivo…A hlavně se (Ti) povedlo, a to je to nejtěžší páč na to není recept, že byla velká pohoda. Žádný stres, tak to má být. Venku to šlo jako na drátkách, kapely měly víc času než plánovaly. Přišel Amík z ulice (bydlí v Kolíně, učí tam angličtinu) jestli si může s námi zahrát na ságo, tak si zahrál, prostě klídek. O tom to je.
Co zlepšit do budoucna? Fakt těžko něco kritiziovat. Snad kdyby se to ještě víc mediálně profláklo. Ale to je o penězích. Víc do toho nacpeš, příjde o něco víc lidí. A je těžké ty peníze sehnat a najít tu mez, kam až se to vyplácí. 
Pro mě jako muzikanta a milovníka tohoto stylu to bylo pohlazení a ujištění, že jsou stále lidi, které to zajímá. Myslím nadšence jako jsi Ty, suprové kapely a publikum.
Takže congrats a ještě jednou dík.
PS
 

Napsali čtenáři webu www.herald-dixie.cz do rubriky "Vzkazník":

 
Kolín(hejkal, 19. 5. 2013 7:19)
Vďaka za fajnové hranie v uliciach Kolína, užili sme si to. Nepochybujem, žeaj pokračovanie bolo skvelé. 
(pozn.Dališ - napsal bubeník kapely Žalman Brothers Band)

Velký dík(Luboš, 19. 5. 2013 23:43)
Dališů, smekám a hluboce se klaním, odvedl jsi velký kus záslužné práce.Včerejší festival v Kolíně byla vskutku podařená akce a kdo nepřijel, veliceprohloupil. Těším se na příští rok. 
Dodatek od Dališe : pozn.Dališ - napsal zřizovatel webu Herald Dixie - jenom trochu, a snad ne záměrně pozapomněl, že v tom nejedu sám ...  :-)  
 

 
Od: Di <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Datum: 20. 5. 2013
Předmět: Poděkování
"Dobrý den pane Miervo, 
chtěli bychom Vám tímto mockrát poděkovat za fenomenální hudební zážitek o tomto víkendu.Lepší přehlídku fantastických hudebníků jsme si nemohli přát. Přijeli jsme sice jen kvůli Magdě, ale to co předvedl pan Oravec, Slow Fingers,neskutečně vtipný a milý pan Radványi a pan mistr zvukařto nás prostě ohromilo!
Jako organizátoři jste odvedli obdivuhodnou práci a nám nezbývá než smeknoutaž k zemi!Jen se trochu nemůžem zbavit pocitu, že Vaše práce i výkony účinkujících byli poněkud nedoceněné. 
Budeme jen doufat, že Vás to neodradí a že se příští rok opět shledáme v krásném Kolíně. 
Jirkovi z Náchoda
 

 

Mediální partner

Partneři

 

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz