Southern Rock & Blues Kolín

16. května 2020

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

966134
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
391
868
3166
957926
4646
20697
966134

Vaše IP: 35.172.233.2
21.15 - 07. 08. 2020

Začátek:  18:00     

1) Jirka Rollo & Co. - blues/bluesrock, Praha / Kolín

Původně plánovaná a inzerovaná kapela Vejfuk nepřijede ve svém "řádném" složení, ale jako své kamarády a hosty si na zahájení večerní části programu "vyzobal" některé z členů Vejfuku legendární kolínský kytarista Honza Čerňanský. Vedle Honzy vystoupí i kapelník Vejfuku Jirka Rollo. Kdo budou další muzikanti se nechme překvapit, ale už jen přítomnost těchto dvou osobností dává tušit, že to bude stát za to ... "

2)  Highway - southern / blues rock (Polsko)

"Tři týdny před festivalem svou účast s omluvou odvolala švédská kapela Rebel Road. Důvodem je rodinná tragédie jednoho z muzikantů. Jako náhrada se hned nabídla polská kapela Highway, která už jednou, v roce 2009, v Kolíně hrála na 3. kolínské jižanské noci. Úspěch, který tehdy tito muzikanti v Kolíně zaslouženě sklidili je nejen zárukou kvality, ale i pozvánkou na jejich letošní vystoupení."

3) Monkey Junk - blues/bluesrock (Kanada)

V roce 2014 napsal na svůj web kamarád a skvělý fotograf Jindra Oplt toto:

„....že kanadští Monkey Junk nejsou typicky bluesová kapela zjistíte hned při první písničce... nicméně bluesové kořeny (řádně dlouhé a silné) z jejich tvorby taky trčí hned na první pohled... a taky o nich svědčí dlouhá řádka různých bluesových ocenění, kterých za svou ani ne šestiletou kariéru získali opravdu úctyhodný počet (např. jako jednotlivci i společně jako kapela zvítězili za poslední léta asi dvacetkrát v jednotlivých kategoriích Maple Blues Awards, dostali cenu „Juno“, což je kanadská obdoba amerických Grammy Awards, i americkou „Blues Music Award“, kterou jen zřídka získává umělec, který není ze Států)... ani jejich posaz není nijak typický... dvě kytary a bicí... i když, pravda, jedna z těch kytar není až tak úplně obyčejná... je to barytonová kytara, navíc speciálního provedení, kde jeden snímač bere jenom spodní tři struny a žene je do basového aparátu... a druhý bere všech šest a prohání je aparátem kytarovým... výsledek je dost zajímavý... a k tomu ještě Steve Marriner zpívá a hraje na foukačku, umístěnou ve speciálním držáku na stojanu... Tony D hraje "normální" kytaru (střídá strato a telecastera) a Matt Sobb bubnuje a oba občas zpívají vokály... své hudbě říkají Swamp Roots Rock a poslouchá se to hodně dobře....“

Pro bluesové fans budou Monkey Junk největším lákadlem a hlavní hvězdou festivalu!!!

4) Blue Rocket - southern rock Teplice

Blue Rocket odehráli od října roku 2007, kdy obnovili po krátké přestávce svou činnost a oslavili desetileté výročí existence, stovky koncertů. Na jednom pódiu se už potkali s desítkami vynikajících českých i zahraničních kapel. Nejvíce si cení hraní s legendárními Molly Hatchet, Nazareth, Live Fire & Ken Hensley (ex-Uriah Heep), Rednex a přátelství s mnoha českými partami, z nichž by rádi vyzdvihli The Cell, Blackies, Full House ... Ani v Kolíně není tahle kapela neznámá. Několikrát už vystoupila na Kolínské jižanské noci i na samostatných koncertech. V loňském roce objeli Blue Rocket celou republiku jako „předskokan“ velkého turné kapely Kabát. Mají prostě dobře našlápnuto a já věřím, že jejich energický „rocket roll“, s výbornými českými texty, udrží všechny posluchače na svých místech, případně je přiměje k přesunu do taneční části sálu ... Bude to určitě důstojný závěr festivalu ...

v předsálí zahraje bluegras/folk/boogie dvojice Racek / Vaňkát

V mezidobí střídání kapel na hlavním pódiu zahrají v předsálí Jakub Racek s Radkem Vaňkátem. Toto akusticko elektrické duo tvoří dva vskutku výjimeční hráči. Uslyšite plno energie, hudbu ve stylu bluegrass, blues, folk, americana. Jakub Racek byl v roce 1998, vyhlášen bluegrassovým kytaristou Evropy, 5x kytaristou roku Bluegrassové asociace ČR, Radek Vaňkát je „slide master“ a vyhledávaný hráč na slide nástroje. I tohle vystoupení bude určitě patřit k velkým hudebním zážitkům našeho festivalu.

{youtube}S5imsz9HI78{/youtube}

Mediální partner

Gastro partner

Partneři

kraj

CambridgeModrý

 

PKP logo1

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz