Southern Rock & Blues Kolín

16. května 2020

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

966126
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
383
868
3158
957926
4638
20697
966126

Vaše IP: 35.172.233.2
21.01 - 07. 08. 2020

Začátek: 18:00

1) Gamba Blues Band - blues/bluesrock (Czech rep.)

Bluesová kapela Gamba blues band vznikla během roku 1997 a můžeme ji téměř považovat za "domácí a regionální". Začátky činnosti se datují do Čáslavi a muzikanti jsou z nejbližšího okolí. Jedná se o ostřílené harcovníky, kteří se nechtěli smířit s koncem hudební kariéry. Z nenápadného hraní pro vlastní radost o občasného jamování se postupně zrodilo i pár vlastních písniček, takže došlo i na první koncerty. Záhy se dostavily první úspěchy a to kapelu nasměřovalo nejen do hospodských sálů, ale taky na koncertní a festivalová pódia. V Kolíně už "Gamba" hrála na předchůdci současného festivalu "Fest Blues" a věříme, že i letos svým vystoupením zaujme a dobře rozjede páteční "bonusový" koncert.

{youtube}yFMY9lbtbiQ{/youtube}

2) Asphalt Horsemen - southern rock (Maďarsko)

Asphalt Horsemen se poprvé sešli v roce 2010 ve městě Gödöllö. Nejprve hráli písně kapel jako Lynyrd Skynyrd , Black Stone Cherry a Pride And Glory . Brzy ale přišly vlastní nápady a nové písničky byly testovány na menších koncertech. Reakce publika byla skvělá. Southern rock, který Asphalt Horsemen hrají vyplňuje mezeru v rockové hudbě v Maďarsku. Mezi místními kapelami to opravdu není běžný hudební žánr. Jednotliví muzikanti nebyli na hudební scéně žádnými nováčky a v posledních 10 letech sbírali zkušenosti v několika kapelách, které koncertovaly v Maďarsku a v Evropě . Jejich kořeny jsou v blues rocku a hardrocku, zažili ale i nějaké dobrodružství v grunge, jazz rocku a metalu. Kytarové riffy Asphalt Horsemen zní velice dobře stejně jako melodický vokální projev. 
V Čechách už Asphalt Horsemen vystoupili minimálně 2x na větších akcích. V roce 2014 v Otrokovicích na festivalu Stetson & Bourbon a minulý rok na kultovním jižanském Summer Southern Session "Mlejn", kde byli některými zástupci publika hodnoceni jako to nejlepší, co kdy na Mlejně hrálo ...

3) Peter Lipa Band - blues/bluesrock (Slovensko)

Peter Lipa - je nejvýznamnější osobností slovenského jazzu. Zpěvák, skladatel, organizátor, moderátor, manažér jazzového dění, dlhouletý dramaturg a promotér popředního evropského festivalu Bratislavské jazzové dny. Peter Lipa se v ankete časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum už v 80. letech pravidelně umísťoval mezi nejlepšími evropskymi jazzovými zpěváky. Vychází z blues, soulu i klasického mainstreamu. Je velmi flexibilní a má výbornou stylovou orientaci. Jeho rozpětí sahá od klasických jazzových standardů a dixielandu přes latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovlivnění spěváky jako Jimmy Rushing,
Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. V současnosti se dopracoval k „nadstylovému písničkářství" a jeho vystoupení v pátečním večeru bude určitě patřit k jednomu z vrcholů letošního kolínského festivalu. 

{youtube}eJpLyDKtaVU{/youtube}

4) Rebelianci - southern rock (Polsko)

Parta hudebních kamarádů, inspirovaných hudbou ikon southern rocku, jako Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot nebo Outlaws, založila v roce 1990 skupinu se snahou hrát jako jejich vzory. Za téměř 15 let, prošla kapela mnoha personálními, ale i stylovými proměnami.  Na konci roku 2012 přišel nový zpěvák a ostatní členy kapely tato změna notně nakopla. Přinesl čerstvý vzduch a zvýšil úroveň celé kapely. Od té doby kapela přijala nový název - Rebelianci - a začala novou kapitolu ve svém hudebním životě. Důsledně se soustřeďuje na svůj vlastní repertoár, ale pro své fanoušky občas na koncertech zařadí i nějaký ten cover.  Melodické písně vytvářejí jedinečnou atmosféru mystické cesty po americkém Jihu.

{youtube}08slP6CRIYA{/youtube}

v předsálí zahraje rodinné bluesové Petra Börnerová trio & Besenyei Csaba (CZ/SK/HU)

Petra Börnerová trio je projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého, které vzniklo  v roce 2010 původně jako duo. Když pak přizvali ke spolupráci maďarského zpěváka a harmonikáře Besenyei Csabu, z dua vzniklo trio. Repertoár je postavený na převzatých i vlastních folk- bluesových písničkách. Skupinu je možné vidět v klubech, kavárnách ale i na festivalech. Tomáš Bobrovniczký získal ocenění Bluesman roka 2012, které udělila Slovenská bluesová společnost. Perličkou jejich vystoupení je účast malého syna Petry a Tomáše - Tomáše juniora, který sestavu doplňuje hrou na bicí.

{youtube}QfvIyUcrq-A{/youtube}

Mediální partner

Gastro partner

Partneři

kraj

CambridgeModrý

 

PKP logo1

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz