Southern Rock & Blues Kolín

16. května 2020

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

966115
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
372
868
3147
957926
4627
20697
966115

Vaše IP: 35.172.233.2
20.49 - 07. 08. 2020

Začátek: 12:00

1) Shout The Blues Band - blues/bluesrock - Chotěboř

Kapela Shout The Blues Band, v čele s charismatickou zpěvačkou Kateřinou Agudelo Ramirez, je z Chotěboře a letošním pozváním do Kolína jí chceme dát dárek a současně popřát k 20. výročí existence. Je to ryzí bluesová kapela, která sází na předělávky bluesových skladeb, často neznámých autorů. To není nic zvláštního a neobvyklého. Dělaly to i takové bluesové ikony jako B.B.King nebo Eric Clapton.

2) Bluesable - southern rock - Louny

Kdyby to neznělo hloupě, tak bych řekl, že je ta kapela ještě „teplá“ jak je čerstvá. Opravdu. Přestože mají všichni muzikanti dlouholeté zkušenosti z hraní, většinou  hard&heavy stylu, na jaře 2014 se rozhodli, že zloby už bylo dost a  je potřeba začít myslet a hrál pozitivně. Southern rock je pro to ideální hudbou. Osudu i štěstí šli muzikanti naproti a díky tomu byla jejich písnička zařazena na třetí kompilaci českých jižanských kapel Whiskey & Poslední rebel, která vyšla v roce 2015. Přestože jsem s kapelou v kontaktu od samého začátku její cesty „na jih“ neměl jsem možnost ji ještě slyšet na živo.  Nezbývalo, než ji pozvat do Kolína.

3) Ivan Hajniš and The New Blues Band a specielní host Arturo Soriano sax a flétna Espaňa  (CZ/SWE/Španělsko)

Ivan Hajniš - zpěvák a hráč na foukací harmoniku, frontman jedné z nejoriginálnějších českých rockových kapel 60. let. - The Primitives Group, hvězd prvních dvou ročníků Československého beatového festivalu. Díky „bratrské pomoci spřátelených armád na ruských tancích“, které se Československu v roce 1968 dostalo, se Ivan Hajniš hned následujícího roku rozhodl odejít do exilu a do dneška žije střídavě ve švédském Malmö a v Praze. Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm&blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock´n´rollovými „peckami“ atd. Speciálním hostem vystoupení The New Blues Bandu bude Arturo Soriano - uznávaný saxofonista, skladatel a producent z Madridu, který momentálně bydlí v Praze neboť jeho manželka je kulturní atašé Španělska v České republice. Soriano je velká saxofonová hvězda - hrál i s Rolling Stones a dělal s BB Kingem. 

4) Bandoleros - southern rock - Liberec

Bandoleros jsou z Liberce a v roce 2014 se na festivalu Mlejn stali velkým objevem českého southern rocku. Přestože to nejsou žádní mladí zajíci, řízením osudu se do širšího povědomí dostali díky skvělým šlapavým písničkám s vynikajícími texty. To vše z vlastní tvůrčí dílny. Personální změna na postu bubeníka kapelu v loňském roce trochu přibrzdila, ale při vystoupení v Kolíně by už mohlo být k dispozici i nové album, následující prvotinu „1000 pesos“ z roku 2013.

Mediální partner

Gastro partner

Partneři

kraj

CambridgeModrý

 

PKP logo1

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz