Southern Rock & Blues Kolín

16. května 2020

  

Hlavní partner

Spřátelené weby

Přístupy

966109
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Přístupů
366
868
3141
957926
4621
20697
966109

Vaše IP: 35.172.233.2
20.43 - 07. 08. 2020

Kutnohorská ulice 2014

13:00 - 14:00   EL CAMINO z České Třebové

 http://bandzone.cz/elcamino1?at=info

Žádná středoškolská kapela !

Kdo se rád řádně zhoupne v bocích v rytmu boogie, tomu není tříčlenná hudebně-pohybová formace El Camino ničím neznámým.

Kapela vznikla s příchodem nového tisíciletí, když dva mladí, perspektivní a pracující muzikanti s předchozími zkušenostmi s působením v různých bluegrassových seskupeních zapojili své nástroje do zesilovačů a nastoupili cestu bez návratu - Cestu boogie.

El Camino tvoří zakládající členové:

Milan Mužík (Česká Třebová) - kytarista a zpěvák démonického zjevu, výrazného hlasu a syrového přístupu ke kytaře, Michal Kupčík (Olomouc) - muž na svém místě, baskytarista a zpěvák; a po několika změnách na postu bubeníka kapelu zdobí také Martin Máca Rozlílek (Voděrady) - charismatický bubeník přispívající svou hrou k typickému soundu El Camina.

2 písničky z festivalu W&F v Sedlnicích v roce 2013

{youtube}eNdKJnxqZ5E{/youtube}


14:20 - 15:20   LUBOŠ BEŇA & Charlie Slavík - SK/CZ

www.lubosbena.sk

Luboš Beňa patří k bezpochyby k nejaktivnějším slovenským bluesovým muzikantům. Ve své kariéře hrál po celé Evropě a absolvoval studijní pobyty v kolébce blues v USA ve státech Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi, kde, jak říká "pozoroval černošské bluesmeny přímo v akci". Jako první muzikant v historii Slovenska byl oficiálně pozván hrát na jih USA, na festival King Biscuit Blues Festival v Arkansasu a po klubech státu Mississippi. Tam mimo jiné nahrál několik skladeb společně s muzikologem Dr.Davidem Evansem pro jeho album "Needy Time". Jednu skladbu nahrál  Luboš i v legendárním SUN studiu v Memphisu. Začátkem roku 2013 (už po páté) se Luboš Beňa opět vydal do Ameriky a probojoval se až do semifinále světové soutěže bluesových kapel a jednotlivců International Blues Challenge v americkém Memphisu.  V Kolíně na našich festivalech už Luboš vystoupil 2x.

V roce 2010 ještě na původním Fest Blues se svým tehdejším spoluhráčem Matějem Ptaszkem a minulý rok s Peterem „Bonzo“ Radványim. 

Tento rok se Luboš Beňa představí se svým speciálním jižansko - mississippským projektem. Doprovázet ho bude Karel "Charlie" Slavík - jeden z nejlepších českých hráčů na foukací harmoniku. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry, dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech a o jeho kvalitách svědčí i fakt, že byl vybrán jako „předkapela“  před svým hudebním vzorem, legendárním americkým hráčem na foukací harmoniku Charlie Musselwhitem na jeho jediném koncertě v České republice. Podobně jako Luboš Beňa několikrát procestoval Mississippskou deltu a podařilo se mu splnit si svůj sen – zahrát si v kultovních klubech v Memphisu, Nashvillu a Chicagu...

{youtube}Bp9RGDFaFxY{/youtube}

{youtube}j1x9MPUOwKQ{/youtube}


15:40 - 16:40 BLACKIES z Mladé Boleslavi

 http://bandzone.cz/blackies

Kapela vznikla v roce 2008 po rozpadu mladoboleslavské jižanské kapely MBA Band. Po počátečních změnách se její obsazení ustálilo a skládá se z více či méně zkušených muzikantů.

sestava:          

Roman Kosina - zpěv

Blanka Doudová   - zpěv

Libor Kosina  - basová kytara,zpěv

Vláďa Beneš   - el.kytara,ak.kytara,zpěv

Ondra Kosina - el.kytara

Martin Maršíček   - el.kytara

Pavel Homolka   - bicí

 Jirka Douda  - dobro

Velká voda

{youtube}_OJJpddKp50{/youtube}

Blues CBB

{youtube}KdkhdVjkmPg{/youtube}

Párty

{youtube}T-FPtWdSepc{/youtube}


17:00 - 18:00  KARLOVY HRAČKY z Boskovic

 http://www.karlovyhracky.cz/index.html

Na kapelu KARLOVY HRAČKY se níže uvedení muzikanti připravovali celý život v různých hudebních souborech, až se jim v roce 2012 narodila! Jejich převážně vlastní tvorba se dotýká bluesrockového hudebního stylu. Jejich cílem a potěšením je dělat lidem lepší náladu. Přejí všem divákům a posluchačům vždy dobrý poslech a dobrou zábavu pod vlivem KH ...

Sestava

Radek Klon - zpěv,

Ivo Hájek - kytara, zpěv

Miron Valter - basová kytara, zpěv

Karel Beníšek - bicí,

Radek Řehoř - tenor saxofon,

Milan Hrdý - trumpeta,

Viktor Pavlů - pozoun,

Martin Nerud - klávesy, zpěv.

Elegán

{youtube}4G47oxtXq54{/youtube}

Zoufalec

{youtube}4wuOLGFWFx8{/youtube}

Zamčené srdce

{youtube}oQfCHQd0o4g{/youtube}

 

 

Mediální partner

Gastro partner

Partneři

kraj

CambridgeModrý

 

PKP logo1

 
Souhern Rock & Blues

Dališ & Vojta

Dalibor.Mierva@seznam.cz  &  V.Kloucek@email.cz